воскресенье, 7 февраля 2021 г.

 

Вікові особливості дітей 6 років в області фізіології:

 

активне зростання кісткової системи, розвиток опорно-рухового апарату;

розвиток м’язової системи (дрібних груп м’язів);

розвиток і зміцнення серцево-судинної системи;

диференціальний розвиток центральної нервової системи (відділів).

У 6-річному віці великими темпами відбувається розвиток розумової і психічної сфери. Подивимося, які вікові особливості дітей виявляться по кожній з них.

 

Особливості дитячого інтелекту в 6-7 років

У розумовому вихованні дитини на 6 -7 році життя потрібно враховувати один суттєвий момент – це висока швидкість розвитку розумових, пізнавальних здібностей.

 

Саме в цей період йде закладка особливо важливих функцій:

 

пам’яті;

мислення;

уваги;

уяви;

мови.

Пам’ять проходить останній етап розвитку. Малюк отримує можливість засвоювати знання на слух і візуально. Завдяки цьому пам’ять стає основою всіх психічних процесів мислення.

 

Саме мислення стає осмисленим. Дитина переходить до наочного (образного) сприйняття. Починає застосовувати логічне мислення і з його допомогою порівнювати, групувати предмети за певними ознаками, виділяти потрібну інформацію, робити правильні висновки.

 

Увага – характерна вікова особливість дітей 5-7 років, пов’язана з усвідомленим мисленням. Дитина 6 років вже вміє вибрати об’єкт (завдання), направити на нього свою увагу і утримувати тривалий час.

 

Уява – одна з найкорисніших для розвитку інтелекту здібностей. Вона сприяє розкриттю творчих задатків, допомагає створювати яскраві ідеї і образи, мріяти, дає простір для самореалізації.

 

Вікові особливості мови у дітей 6 і 7 років:

 

малюк в активній розмовній мові використовує дуже великий словниковий запас;

він вміє використовувати різні мовні звороти, висловлювати свої думки повноцінно, складними реченнями, вести активний діалог.

Психологія дитини в 6 років

Найважливіші вікові психологічні особливості дітей 6 року життя:

 

Дитяча особистість росте так само швидко, як і організм. Малюк розуміє, що він – окремий від інших осіб, тому хоче бути самостійним. Окрім ігор починає проявляти інтерес і до серйозніших занять.

Зростає і його свідомість належності до соціальної групи. Малюк розуміє власне місце в своєму колі спілкування, вміє порівнювати рівень своїх здібностей, досягнень з іншими людьми.

Тепер дитиною рухають не стільки бажання (хочу), скільки наявність можливості (можу) і необхідності (повинен).

Чи готова дитина 6-7 років до школи?

Виховувати дошкільника складніше з тієї простої причини, що батькам потрібно не просто вчити малюка, але і налаштовувати його на майбутнє життя в новому соціумі з насиченим графіком і великими розумовими навантаженнями. Від ступеня готовності дитини будуть залежати і його самопочуття, і успіхи, і моральна рівновага.

 

На повну готовність до школи вказують наступні вікові особливості дітей 6-7 років:

 

Зрілість організму. Нормальний для віку фізичний розвиток, міцне здоров’я, яке дозволить легко переносити нові, більш високі навантаження.

Психологічний настрій. Дитина знайома з правилами шкільного життя, готова їм слідувати. Вона чітко розуміє, що тепер у неї буде більше обов’язків, що може бути важко, але готова ці труднощі долати.

Мотивація. У дитини є інтерес до отримання знань, розуміння, навіщо їй вчитися і які переваги можна отримати, якщо розвивати свої здібності.

Інтелектуальна підготовка. Крім базових знань, малюк досить ерудований. Він має широкий кругозір, вміє працювати з інформацією, має розвинені когнітивні здібності.

Комунікабельність. Це важливий параметр готовності. Він означає, що дитина вміє пристосовуватися до незнайомих умов, зав’язувати знайомства з новими людьми, працювати в команді і слідувати загальноприйнятим нормам поведінки.

Рекомендації для батьків 6 -річної дитини

Які успіхи чекають малюка в майбутньому, чи стане він впевненим і самодостатнім членом суспільства, чи зможе знайти своє покликання – все це залежить від перших кроків в розвитку, тобто, від батьківського виховання.

 

Якщо знати загальні вікові особливості дітей 6 років, можна вибрати найважливіші інструменти гармонійного розвитку:

 

Стати для малюка одночасно вчителем, наставником і помічником, кращим другом.

Слідувати особистому графіку розвитку дитини. Не квапити його. Якщо потрібно, навіть відкласти на рік вступ до школи, щоб дати дитині можливість краще підготуватися.

Не обмежувати дитячу свободу. Навпаки, заохочувати ініціативу і самостійність (в розумних межах).

Виховувати наполегливість, впевненість, сміливість, які допоможуть дитині справлятися з труднощами.

Цінувати досягнуті малюком результати, але не переоцінювати їх.

Надати можливість спілкуватися і з однолітками, і з дорослими людьми різного кола інтересів і різного віку.

Стежити за його здоров’ям, організувавши правильне харчування, фізичну активність, відповідний віку режим дня.

 

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий